W dniach 22–23 maja 2026 roku w Stoku Lackim koło Siedlec odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w sumo. W zawodach udział wzięła sześcioosobowa reprezentacja SUMO Kobylin „UKS Samson”, startująca pod opieką trener Julii Całki.
Zawodnicy z Kobylina osiągnęli bardzo dobre wyniki, zdobywając łącznie 5 medali Mistrzostw Polski: 2 złote, 1 srebrny oraz 2 brązowe. Mistrzostwa były nie tylko okazją do walki o tytuły najlepszych zawodników w kraju, ale również ostatnim sprawdzianem i etapem kwalifikacji do Mistrzostw Europy, które odbędą się w połowie września w Łodzi.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje Kacper Matysiak, który po ponad 9 latach treningów zdobył swój pierwszy tytuł Mistrza Polski. To wyjątkowe osiągnięcie jest dowodem na to, że systematyczna praca, determinacja i wytrwałość przynoszą wymierne efekty.
Zdobyte przez zawodników medale przełożyły się również na uzyskanie 49 punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego.
Wyniki zawodników SUMO Kobylin „UKS Samson”:
Mistrzowie Polski:
Kacper Matysiak – kat. 65 kg
Kamila Konieczna – drużyna
Wicemistrzyni Polski:
Kamila Konieczna – kat. +75 kg
Brązowi medaliści Mistrzostw Polski:
Antoni Grenda – kat. 65 kg
Jakub Całka – kat. 70 kg
Serdecznie gratulujemy zawodnikom znakomitych wyników. Życzymy dalszych sukcesów sportowych oraz powodzenia w kolejnych startach.
![]()









