Dziś Burmistrz Tomasz Lesiński, wspólnie z panią Skarbnik Barbarą Sławińską podpisali umowę na wykonanie zadnia: Przebudowa drogi gminnej Stary Kobylin – Długołęka. Ze strony wykonawcy umowę podpisywał właściciel firmy Patryk Borowczyk Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z Krobi. Przy podpisaniu umowy obecni byli: Michał Skupin radny i jednocześnie sołtys Starego Kobylina oraz Paweł Kalinowski sołtys Długołęki.
- To bardzo duża inwestycja drogowa w naszej gminie. Cieszę się bardzo, że przystępujemy do realizacji. Na to zadanie pozyskaliśmy dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jest to 50% środków kwalifikowanych. Ze względu na cenę uzyskane w przetargu, dofinansowanie proporcjonalnie nam się zmniejszy, ale nadal będzie to znacząca kwota – wyjaśnia Tomasz Lesiński burmistrz Kobylina.
Nad prawidłową realizacja zadania ze strony gminy czuwał będzie inspektor nadzoru Tomasz Bem, z którym też dziś została podpisana umowa.
Firma Patryk Borowczyk Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z Krobi zadanie ma wykonać za kwotę 9 343 297,72 zł.
Przebudowa drogi rozpocznie się od skrzyżowania z drogą krajową. Samo skrzyżowanie zostanie jednak przebudowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, dzięki czemu samorząd nie poniesie kosztów tej części inwestycji. Gmina rozpocznie swoje prace kilkanaście metrów dalej. Dodatkowo w Starym Kobylinie przebudowana zostanie droga przy posesjach nr 5–8.

.jpg)









