W dniu 1 czerwca w Łagiewnikach odbyły się VIII Mistrzostwa Polski Weteranów w Rzucie Ciężarkiem na Wysokość oraz IX Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Weteranów w Rzutach Lekkatletycznych. Organizatorem zawodów był podobnie jak w latach ubiegłych UKS „Olimpijczyk Pogorzela” oraz Czesław Roszczak z Łagiewnik. W imprezie uczestniczyli:Przewodniczący Rady Miejskiej w Kobylinie Piotr Chlebowski, Zastępca Burmistrz Kobylina Mirosław Sikora oraz sołtys Łagiewnik Grzegorz Kreczmer, a także były mistrz olimpijski i mistrz świata w rzucie młotem Szymon Ziółkowski. Poniżej wyniki:
VIII Mistrzostwa Polski w rzucie ciężarkiem na wysokość pod Honorowym Patronatem Senatora RP Mariana Poślednika
I grupa M 35 -49 lat ciężarek o wadze 25,4 kg
- miejsce Kreihs Witold M 45 Tychy 3,50 m
- miejsce Heinl Martin M 45 TJ Liaz Jablonec 3,40 m
- miejsce Jankowski Tomasz M 40 AZS Poznań 3,20m
II grupa M 50 – 59 lat ciężarek o wadze 15,88 kg
- miejsce Pawelski Grzegorz M 50 AZS Gorzów 5,10 m
- miejsce Stolarczyk Marek M 50 Lubin 5,00 m
- miejsce Matura Jiri M 50 TJ Liaz Jablonec 4,60 m
III grupa M 60 – 69 lat ciężarek o wadze 11,34 kg
- miejsce Radzikowski Henryk M 60 PKWLA Sopot 5,30 m RP
- miejsce Krankowski Wacław M 65 LKS Toruń 5,20 m
- miejsce Baura Marian M 65 Ostrów WLKP 4,00 m
IV grupa M 70 – 79 lat ciężarek o wadze 9,08 kg
- miejsce Kmiecik Stanisław M 70 Suchy Las 5,70 m RP
- miejsce Roszczak Czesław M 75 Olimpijczyk Pogorzela 5,00 m RP
- miejsce Kapturski Andrzej M 70 Unia Swarzędz 3,80 m
V grupa M 80 + ciężarek o wadze 7,26 kg
- miejsce Kargol Antoni M 80 Wałcz 4,00 m
- miejsce Drohomirecki Michał M 80 Górnik Wałbrzych 4,00 m
Puchary za pierwsze miejsca ufundował Senator RP Marian Poślednik.
Nagrody rzeczowe ufundowali: „Bolsius” Polska Sp. z o.o., Zakłady Mięsne BM Kobylin Paweł Matuszewski.
IX Otwartych Mistrzostw Wielkopolski Mastersów w Rzutach pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka
K o b i e t y
Rzut młotem /6/ - Honorowy Patronat Burmistrza Pogorzeli Piotra Curyka
- miejsce Frąckowiak Ewa K80 AZS Poznań 2 kg-20,79m/642 pkt.
- miejsce Baranowska Irena K70 AZS Poznań 3 kg-24,80m/630 pkt
- miejsce Antunes Milhano Janina K75 Dzbanów 2 kg-21,78m/606 pkt
Pchnięcie kulą /8/ - Honorowy Patronat Starosty Krotoszyńskiego Stanisława Szczotki
- miejsce Frąckowiak Ewa K80 AZS Poznań 2 kg-6,75m /952 pkt
- miejsce Baranowska Irena K70 AZS Poznań 3 kg-7,43m/835 pkt
- miejsce Antunes Milhano Janina K75 Dzbanów 2 kg-6,51m/819 pkt
Rzut dyskiem /8/ - Honorowy Patronat Burmistrza Kobylina Tomasza Lesińskiego
- miejsce Krzyżan Małgorzata K50 Lubusz Słubice 1 kg-37,53m/837 pkt
- miejsce Baranowska Irena K70 AZS Poznań 1 kg-22,66m/783pkt
- miejsce Siniecka Beata K50 Garzyn/Leszno 1 kg-28,60m/607pkt
Rzut oszczepem /5/ - Honorowy Patronat Dyrektora ZSO i Z w Pogorzeli Jarosława Adamczaka
- miejsce Baranowska Irena K70 AZS Poznań 400g-17,36m/697pkt
- miejsce Kapturska Danuta K65 Unia Swarzędz 400g-15,43m/526 p
- miejsce Żerko Renata K50 Bratnis-Gruszczyn 500g-20,18m/471 p
Rzut ciężarkiem /6/ - Honorowy Patronat Starosta Gostyński Robert Marcinkowski
- miejsce Frąckowiak Ewa K80 AZS Poznań 4 kg-9,33m/ 14,75
- miejsce Antenus Milhano J. K75 Dzbanów 4 kg-9,90m/13,70
- miejsce Piwowarska Terasa K60 Wałcz 5,45kg-11,24/13,41
Nagrody rzeczowe ufundowali:
- ACER Pogorzela Wojciech Matczak
- ZM BM Kobylin Paweł Matuszewski
- Bolsius Polska Jacek Więcek
Najlepsze open Kobiety wg zdobytych punktów
- miejsce Frąckowiak Ewa K80 AZS Poznań 952 pkt /kula/ Puchar Marszałka
- miejsce Krzyżan Małgorzata K50 Słubice 837 pkt/dysk/
- miejsce Baranowska Irena K70 AZS Poznań 835 pkt/kula/
- miejsce Antunes Milhano J. K75 Dzbanów 819 pkt/kula/
- miejsce Piwowarska Teresa K60 Wałcz 714pkt/kula/ 6.miejsce Siniecka Beata K50 Garzyn-Leszno 607 pkt/dysk/
Nagrody rzeczowe ufundowali:
- ZM BM Paweł MATUSZEWSKI
- Bolsius Polska Jacek WIĘCEK
- ACER Pogorzela Wojciech MATCZAK
- Burmistrz Kobylina Tomasz LESIŃSKI
M ę ż c z y ź n i
Rzut młotem /22/ - Honorowy Patronat Burmistrz Pogorzeli Piotr Curyk
- miejsce Kargol Antoni M80 Wałcz 3kg-37,20/1025 pkt
- miejsce Lipowski Witold M60 Kędzierzyn-Koźle 5kg-50,22/938 pkt
- miejsce Zwolski Edward M60 Nowe Miasteczko 5kg-49,91/931 pkt
Poseł na Sejm RP Szymon Ziółkowski ufundował nagrodę dla zawodnika, który uzyska najdłuższą odległość w rzucie młotem. Nagrodę zdobył Witold Lipowski rzucając na odległość 50,22 m.
Pchnięcie kulą /19/ - Honorowy Patronat Starosta Krotoszyński Stanisław Szczotka
1-2 miejsce Krankowski Wacław M65 MKL Toruń 5kg-12,60m/922 p
Roszczak Czesław M75 Olimpijczyk Pogorzela 4kg-11,59m/922p
3 miejsce Radzikowski Henryk M60 SKWLA Sopot 5kg-12,70m/842p
Rzut dyskiem /19/ - Honorowy Patronat Burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński
- miejsce Laska Tadeusz M70 Wałcz 1 kg-40,50m/907 p
- miejsce Roszczak Czesław M75 Olimpijczyk Pogorzela 1kg-35,96/902
- miejsce Zwolski Edward M60 Nowe Miasteczko 1kg-46,73/863 p
Rzut oszczepem /11/ - Honorowy Patronat Dyrektora ZSOiZ Pogorzela Jarosława Adamczaka
- miejsce Kroll Edward M75 AZS Poznań 500g-32,06m/748p
- miejsce Drohomirecki Michał M80 Górnik W-ch 400g-27,45m/700p
- miejsce Pawelski Grzegorz M50 AZS Gorzów 700g-45,21m/670p
Rzut ciężarkiem /20/ - Honorowy Patronat Starosty Gostyńskiego Roberta Marcinkowskiego
- miejsce Kargol Antoni M80 Wałcz 5,45kg-15,67m/1048p
- miejsce Lipowski Witold M60 Kędzierzyn-Koźle 9,08kg-18,69m/993 p
- miejsce Pawelski Grzegora M50 AZS Gorzów 11,34kg-18,19m/969 p
Konkurs Otwarty w pchnięciu kulą/5 kg/ o Puchary Mistrza Świata Czesława Roszczaka
- miejsce Matuszewski Paweł M40 Kobylin 12,12 m
- miejsce Madzia Przemysław M40 WKU Leszno 10,48 m
- miejsce Jędrkowiak Hieronim M40 Łagiewniki 10,46 m
Najlepsi open mężczyźni wg ilości zdobytych punktów:
1. miejsce Kargol Antoni M80 Wałcz 1048/ciężarek/ Puchar
2. miejsce Lipowski Witold M60Kędzierzyn 993/ciężarek/Puchar
3. miejsce Pawelski Grzegorz M50AZS Gorzów 969/ciężarek/Puchar
4. miejsce Zwolski Edward M60 Nowe Miasteczko 931/młot/
5-6. miejsce Krankowski Wacław M65 Toruń 922/kula/
Roszczak Czesław M75 Olimpijczyk Pogorzela 922/kula/
7. miejsce Krzesiński Ryszard M75 Białobrzegi 917/młot/
8. miejsce Laska Tadeusz M70 Wałcz 907/dysk/
Puchary ufundował Marszałek Wielkopolski Marek Woźniak, a wręczenia dokonała radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Joanna Król-Trąbka
Nagrody rzeczowe ufundowali:
- Bolsius Polska Jacek Więcek
- ZM BM Kobylin Prezes Paweł Matuszewski
- ACER Pogorzela Prezes Wojciech Matczak
Patronat medialny: Gazeta Krotoszyńska, Życie Gostynia
- Wyżywienie /wędliny,zupa/ zabezpieczył ZM „Konarczak” Prezes Józef Konarczak
- Pieczywo i ciasta dostarczył Roman Biczysko z Piekarni „Biczysko” Kobylin
- Internet radiowy założył Wietecha z Firmy „Wiet-Net” Kobylin
Ranczo do imprezy przygotowywali: uczniowie ZSOiZ Pogorzela, członkowie UKS ”Olimpijczyk” Pogorzela, członkowie Rady Sołeckiej w Łagiewnikach, sąsiedzi i rodzina!
Dla wszystkich serdeczne podziękowania !!!
O r g a n i z a t o r