Za nami kolejna Sztafeta Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej. Czterdziesty – jubileuszowy rajd odbył się pod hasłem "Odebrano Wam Życie, Dajemy Wam Naszą Pamięć". O godzinie 10.00 na placu przy pomniku „POLEGŁYM
I POMORDOWANYM ZA OJCZYZNĘ I WOLNOŚĆ” Burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński przypomniał startującym o znaczeniu
i celu zawodów. Delegacje władz samorządowych i zawodników zapaliły znicze przed pomnikiem ofiar II wojny światowej i powstańców wielkopolskich. Następnie 3-osobowe drużyny wyruszyły na trasę, która przebiegała ulicami: Krotoszyńska, Wolności, Rynek, Rawicka do Starego Kobylina, Długołęki, z Długołęki drogą jabłoniową do Smolic, powrót do Długołęki, Kobylina na metę usytuowaną na stadionie KS Piast - strzelnica LOK. Po drodze każdy członek drużyny musiał uczestniczyć w strzelaniu z karabinka pneumatycznego przy Zakładzie Hodowli Roślin w Smolicach, wykonać 5 rzutów granatem do celu na boisku w Długołęce, uczestniczyć w strzelaniu z kbks - seniorzy i gimnazjum, a w rzucie lotką uczniowie szkół podstawowych.
Wyniki jubileuszowej Sztafety Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej.
Seniorzy:
- LOK Pakosław – 1150 pkt. (Hałas Maciej, Jackowski Maciej, Jakubiak Krzysztof)
- Bolsius Zalesie Małe I – 1090 pkt. (Mateusz Tomczak, Zbigniew Marcinkowski, Klejewski Aleksander)
- LO Jutrosin - 1030 pkt. (Żmuda Adam, Wybierała Mikołaj, Maciejewski Grzegorz)
- OSP Kobylin 1020 pkt. (Sibiak Oliwia, Sierakowska Julia, Kandzierska Dorota)
- Szkoła Branżowa I stopnia Kobylin - 1020 pkt. (Jarka Mateusz, Kończak Grzegorz, Nowak Dawid)
- Bolsius Zalesie Małe II – 1010 pkt. (Wicherek Radosław, Stanisławski Jakub, Kusterka Łukasz)
- Nr 23 – 1000 pkt. (Lesińska Dobrawa, Grzesiak Mieszko, Lesiński Jędrzej)
- Bolsius Zalesie Małe III – 790 pkt. (Biegała Paulina, Polna Natalia, Wilińska Małgorzata)
Juniorzy młodsi:
- SK LOK Kobylin- 1100 pkt. (Kamil Koncewicz, Mateusz Jakubiak, Kacper Brdys)
- LOK Pakosław – 1080 pkt. (Mateusz Niwczyk, Korneliusz Jackowski, Nikodem Śledzianowski)
- Gimnazjum Kobylin - 990 pkt. (Bartosz Kempa, Jakub Elias, Mateusz Leśniewicz)
- Gimnazjum Kobylin - 990 pkt. (Marcin Witkowski, Filip Sroczan, Justin Roszek)
- SP Kobylin -940 pkt. (Dawid Sobański, Kacper Waściński,Piotr Wydra)
- SP Kobylin - 920 pkt. (Jakub Siepa, Dawid Gaszyński, Michał Kaczmarek)
- SP Smolice- 890 pkt. (Mateusz Morawski, Kacper Kulus, Aleksander Czebatura)
- SP Kobylin - 860 pkt. (Bartosz Bednarek, Igor Tatarek, Hubert Ostrowski)
- Gimnazjum Kobylin - 840 pkt. (Zuzanna Betowska, Marta Ziętek, Nikola Śliwowska)
- SP Kobylin – 830 pkt. (Lucjan Maćkowiak, Ksawery Wachowiak, Grzegorz Lisiak )
- SP Kobylin – 830 pkt. (Jakub Całka, Jędrzej Robaszkiewicz, Alan Tatarek)
- Gimnazjum Kobylin – 810 pkt. (Kacper Woźniak, Kamil Brdys, Artur Grochowiak)
- Gimnazjum Kobylin – 800 pkt. (Emilia Woźniak, Marcelina Budzik, Zuzanna Lew)
- Gimnazjum Kobylin – 780 pkt. (Oliwia Kuś, Agata Jarka, Kacper Morawski)
- SP Kuklinów – 770 pkt. (Paweł Stach, Kacper Grzegorzewski, Mateusz Wolniak)
- SP Kobylin – 750 pkt. (Hubert Kaczmarek, Kamil Wielebiński, Bartosz Szałata)
- SP Kobylin – 720 pkt. (Patrycja Swora, Nikola Starosta, Weronika Małecka)
- SP Smolice – 660 pkt. (Katarzyna Ratajczak, Nikola Roszak, Marika Nowacka)
Szkoły podstawowe - młodzicy:
- LOK Pakosław - 930 pkt. (Hubert Jakubiak, Juliusz Jackowski, Bruno Mikuła)
- SP Kobylin - 720 pkt. (Anita Maleszka, Aleksandra Osman, Zofia Sobczak)
- SP Kobylin - 690 pkt. (Natalia Wojtkowiak, Julia Pawlicka, Amanda Zięba)
- SP Kobylin - 680 pkt. (Patryk Szadel, Aleksandra Waścińska, Mikołaj Adler)
- SP Kobylin - 630 pkt. (Klaudiusz Zięba, Jakub Kwiatkowski, Nikodem Wojtkowiak)
- SP Zalesie Małe - 600 pkt. (Monika Twardowska, Jagoda Wytrzyszczak, Blanka Robakowska)
Zwycięskie drużyny w poszczególnych kategoriach otrzymały pamiątkowe puchary, medale i nagrody książkowe, które wręczyli: Przewodniczący Rady Miejskiej w Kobylinie Piotr Chlebowski oraz Skarbnik Gminy Barbara Sławińska. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe plecaki i plakietki oraz mogli skorzystać z poczęstunku w postaci grochówki
i ciasta.