Corocznie w naszej szkole uczniowie świętują z okazji Dnia Patrona, który jest poświęcony Julianowi Tuwimowi. W tym roku szkolnym, tuż przed zimowymi feriami, zostało przygotowane i zaprezentowane przedstawienie pt. "Z Tuwimem weselej".
Dwie konferansjerki: Marysia Grzempowska i Natalia Spruta zaprosiły wszystkich widzów do zabawy w … teatr! Uczniowie z klas IV – VI przedstawili inscenizacje wierszy poety. Olga Kaczmarek i Dominika Stróżyk "zdyskwalifikowały" pychę i pewność siebie "Zosi Samosi". Pana Hilarego i jego problem wspaniale aktorsko przedstawił uczeń klasy IV b – Dawid Gaszyński. Doceniono jego występ wielkimi brawami. Z kolei Alicja Kozłowska i Lucjan Wachowiak z VI b wiarygodnie odegrali role cioci i Grzesia Kłamczucha.
"Abecadło" tym razem okazało się bardzo smakowite, gdyż ciastka – literki – wypieczone przez sceniczne kucharki (a także ich mamy) smakowały nie tylko Hilaremu, ale i całej widowni. Ktoś się naprawdę wczuł w rolę, piekąc tyle smakowitości. Dominika Duda i Zuzanna Konieczna z VI a – w stosownych i śmiesznych zarazem kostiumach i z ich kuchennymi rekwizytami "groźnie" przedstawiły literkowy, a tak naprawdę "smakowity problem". Salwy śmiechu z widowni dowiodły, że takie ujęcie tematu okazało się trafne.
Uczniowie z klasy V a radośnie niemal wyśpiewali tekst o Panu Tralalińskim, w którego postać wspaniale wcieliła się Gabrysia Kowalewska. Ciężki problem – dosłownie i w przenośni – wprowadzili na scenę uczniowie z klasy VI b – przebrani za słonie (maski) i naśladujący ich ruchy oraz ryczenie. Niestety, słaba pamięć i tak pokonała tak wielkie i miłe stworzenie.
"Ptasie" wiersze czyli "Spóźniony Słowik" i "Ptasie radio", które zaprezentowali: Gabrysia Kowalewska, Julia Olejniczak, Wiktor Turbański, Adam Robakowski, Joanna Polna i Roksana Konieczna zachwyciły nie tylko grą aktorów, ale przede wszystkim kostiumami i choreografią. Na koniec słynna Tuwimowska "Lokomotywa", którą wjechali i wyjechali, krążąc wśród widowni, uczniowie klasy V b. By połączyć przyjemne z pożytecznym mały konkurs ze znajomości wierszy poety udowodnił, że są nie tylko znane przez uczniów ale i bardzo lubiane.
M. Spruta